Numarasız Renkli Lens Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzde lens kullanımı sadece tedavi amaçlı değil kozmetik kullanım amaçlı da kullanılır. Özellikle gözlük kullanmak istemeyen kişilerin sıklıkla tercih ettikleri lensler, gözlüğe göre gözleri daha iyi ortaya çıkardığından çok fazla tercih edilir. Lensler, sağlık amaçlı ve kozmetik amaçlı olarak ayırabileceğimiz şekilde gruplandırılır. Numarasız renkli lens kullanımı kozmetik amaçlı olup çok fazla tercih edilir. La Rena numarasız renkli lens kullanımında kişilerin arayış ve gereksinimlerine uygun birbirinden farklı seçenekler sunarak hizmet eder.

Numarasız Renkli Lens Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • İlk olarak numarasız renkli lens kullanmak isteyen kişiler doktor tarafından belirlenen göz ölçülerine uygun bir şekilde lens seçmelidir.
  • Renkli lens kullanmak isteyenler kendi göz rengini belirgin hale getirecek renk seçeneklerinden uzak durmalıdırlar. Pupilla boşluğunun düşük olduğu lensleri seçerek kendi göz rengini belli edecek durumların önüne geçilebilir. La Rena Lens renkli numarasız lensler üstün teknoloji ile üretilmiş olup, gözün kendi renginden bağımsız olarak istenen göz rengine ulaşmayı sağlar.
  • Doktor tarafından kişinin gözüne uygun lens ölçüleri belirlendikten sonra kişi ten rengi, günlük kıyafet ve makyaj alışkanlıklarına uygun olacak bir renk seçebilir. La Rena Premium lens serisi geniş renk seçenekleri ile beğenilen göz rengine ulaşmayı kolaylaştırır.
  • La Rena Lens mağazasından numarasız renkli lens seçerken göze doğal görünüm kazandıracak lens markalarının tercih edilmesi oldukça güzel ve konforlu bir görünüm ortaya çıkarır.

Numarasız Renkli Lens Kullanımında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  • Renkli veya kontakt lens kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur hijyendir. Gözün enfeksiyon kapmaması için lens takıp çıkarırken kişinin ellerinin ve lensin mutlaka temiz olması gerekir.
  • Numarasız renkli lens kullanımı için önemli bir diğer unsur kullanılan solüsyonun kalitesidir. Lensler kullanılmadığı taktirde mutlaka kaliteli bir solüsyonda bekletilmeli ve temizlenmelidir.
  • Renkli veya kontakt lens fark etmeksizin her lensin bir kullanım süresi bulunur. Kullanılan lensin mutlaka kullanım süresine uyulmalıdır. Kullanım süresi dolan lens kesinlikle bir daha kullanılmamalı aksi halde gözde sorunlar oluşarak zarar görebilir.

Kaliteli numarasız renkli lensleri La Rena Lens’ten hemen sipariş verip, güvenle kullanabilir ve lens konforu ile şimdi tanışabilirsiniz.