La Rena Premium Numarasız Renkli Lens

Kontakt lensler, gözün yüzeyini kaplayan gözyaşı tabakası üzerine yerleştirilen ince yapılı ve kavisli merceğe verilen addır. Numarasız renkli lens, göz rengini farklı görmek isteyen kişiler tarafından tamamen görsel amaçlı tercih edilir. En doğru kontakt lens kullanımı için göz doktorunuza muayene olmanız ve gözün temel eğrisi olan BC (Basic Curve) ve kullanacağınız lensin çapını belirten DIA (Diameter) ölçülerinizi öğrenmeniz doğru olacaktır. Bu değerler mm cinsinden belirlenir ve lenslerinizin gözünüze tam olarak oturmasını sağlar.

Numarasız Renkli Lens Nedir?

Numarasız renkli lens, tamamen kozmetik ya da estetik amaçlı göz rengini değiştirmek için kullanılan lenslerdir. Yapı olarak yumuşak ve Silikon Hidrojel hammaddeye sahiptir. Renk yelpazesi oldukça geniş olan lenslerin görünümü doğaldır. Kullanım şekline bağlı olarak; günlük, aylık ve yıllık olarak tercih edilebilir. Herkesin göz ölçüleri ve göz çapı farklı olduğu için numarasız olsa dahi doktor muayenesinden sonra lens alınmalıdır.

Lensin rengini ya da markasını seçmek tamamen kullanacak kişinin tercihlerine bağlıdır. Renkli lens seçimi yaparken göz taban renginiz, cilt tonunuz ve saç renginiz gibi belirleyici faktörleri dikkate almalısınız. Renkli lensler tüm bu faktörlere göre belirleyici olduğu için her göz renginde farklı bir ton ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır.

Numarasız Renkli Lens Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Numarasız renkli lens kullanıcılarının ilk karar vermesi gereken konu lensin rengidir.  Kullanıcılar renk dışında genellikle lenslerin hareli ya da haresiz olması konusunda kararsız kalır. Hare göz çevresindeki siyah belirgin çerçeveye verilen addır. Lensin hareli olması halinde, bu çerçeve görüntüsü ortaya çıkar. İlk defa lens kullanacaksanız ve rengin gözünüze uyum sağlayıp sağlamayacağı konusunda endişeleriniz varsa hareli lens kullanmanız daha doğru bir karar olacaktır. Kullandığınız lensin göz renginize uygun olduğuna karar verirseniz, daha sonra yeniden aynı renkte ve aynı tonda haresiz lens alarak kullanıma devam edebilirsiniz. Lens seçimleriniz öncesinde mutlaka bir göz doktoruna muayene olmanız önerilir.

Kaliteli Numarasız Renkli Lensleri La Rena Lens’ten hemen sipariş verip, güvenle kullanabilir ve lens konforu ile şimdi tanışabilirsiniz.